Opinie

Zespół Biura Analiz Strategicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Pani Profesor Magdalena Szpunar przeprowadziła dla naszego zespołu cykl szkoleń metodologicznych. Bardzo polecamy zajęcia prowadzone przez Panią Profesor - bardzo duży zakres wiedzy przekazany w sposób niezwykle przystępny, zrozumiały i uporządkowany. Wspaniała atmosfera, Pani Profesor jest osobą otwartą i sympatyczną, szkolenia odpowiadały w 100% na nasze potrzeby. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.
mgr Agnieszka Topór - psycholog, mgr Joanna Jańczyk - pedagog, Szkoła Podstawowa nr 14 Chorzów
Pani profesor przeprowadziła wykład dotyczący tematu cyfrowego autyzmu w ramach Konferencji Miejskiej AUTYZM - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ RAZEM. W trakcie swojego wystąpienia poruszyła temat kryteriów diagnostycznych zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także przedstawiła konsekwencje nadmiernego użytkowania nowych mediów. Wyjaśniła, czym jest cyfrowy autyzm i jakie są jego konsekwencje. Odpowiadała na nurtujące wszystkich zebranych pytanie, jak nauczyć dzieci racjonalnego korzystania z komputera i telefonu, a co najważniejsze dotarła ze swoim przekazem do słuchających jej wystąpienia. Wielu z nich poczuło potrzebę ograniczenia własnego korzystania z elektronicznych sprzętów. Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem zarówno wiedzy Pani profesor, jak również sposobu prowadzenia całego wykładu. Treści zostały przedstawione w sposób bardzo przystępny, uwzględniając zróżnicowanie odbiorców - wśród widowni byli zarówno specjaliści, jak i rodzice. Poczuciem humoru i poruszającymi wierszami własnego autorstwa, spinającymi wykład klamrą, utrzymała uwagę wszystkich do ostatniego słowa. Mamy nadzieję uczestniczyć w kolejnych wykładach Pani profesor.
dr Anna Hildebrandt-Mrozek
Wykład Pani prof. Magdaleny Szpunar, Poetki, "Jak zadbać o dobrostan?" był ujmujący i zajmujący. Z niezwykłym wyczuciem, wrażliwością i empatią z jednej strony, a z drugiej - profesjonalizmem i naukowym podejściem, prof. Szpunar dotknęła kwestii kluczowych: poczucia własnej wartości, poczucia skuteczności, uruchamiania myśli, które rujnują i tych, które budują, stanu naszego ducha i naszych emocji. Opatrzyła to przykładami z życia zawodowego i prywatnego, czasem gorzkimi, czasem dowcipnymi. Uczestnicy byli zasłuchani, uważni, a pytania w trakcie wykładu zostały zauważone. Prof. Szpunar daje poczucie bezpieczeństwa wprowadzając tematy nie zawsze łatwe, jednak daje odbiorcom poczucie godności i przynależności. Po wykładzie czuliśmy się zaopiekowani. Nie był to "suchy" wykład, lecz spotkanie pełne życia i życzliwości, za co z serca dziękuję!"
mgr Małgorzata Łechtańska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie
Pani Profesor Magdalena Szpunar w SP11 w Koninie przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli i rodziców pt. "Motywacja do nauki i sposoby jej wzmacniania". Pani Profesor przybliżyła pojęcie motywacji, która w obecnych czasach jest dużym wyzwaniem dla nauczycieli i rodziców. Zwróciła uwagę, jakie działania podjąć i na co zwrócić uwagę, żeby nauka nie była nudna, a szkoła stała się miejscem atrakcyjnym. Rodzice i nauczyciele byli pod dużym wrażeniem sposobu w jaki Pani Profesor prezentuje temat, w sposób przystępny, zrozumiały, a momentami humorystyczny, cały czas poparty przykładami z życia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Profesor Magdalenie Szpunar za owocny czas.
Agnieszka Holona
Z serca polecam szkolenia u Pani Profesor Magdaleny Szpunar: pomimo piątków wieczór i formuły on-line, Pani Profesor potrafiła efektywnie przekazać materiał oraz osiągnąć zamierzone cele. Spójny przekaz, logiczna struktura, cierpliwość i ogromna empatia ze strony prowadzącej zachęcały nas do czynnego udziału w warsztatach (mnie mijały one błyskawicznie). Jestem pod wrażeniem fachowej i rzetelnej wiedzy, którą Pani Profesor przekazuje / prezentuje dotykając treści pytania/ pomysłu/ problemu/ zagadnienia- często wynikającego ad hoc. Była to dla mnie przyjemność obcowania z pięknymi, mądrymi ludźmi w atmosferze nauki i szacunku dla wrażliwości i potencjału drugiej osoby. Bardzo polecam.
Maciej Maćkowiak
Płynęła od Pani piękna mądrość życiowa połączona z łagodnością. Podziwiam i pięknie dziękuję za ten wspólny czas.
Joanna Szymczakowska
Bardzo serdecznie polecam udział w szkoleniach dotyczących metododologii oraz badań naukowych. Bardzo dużo wiedzy przekazanej w niezwykle przystępny sposób. Spotkania merytoryczne i ogromnie ciekawe. Polecam!
prof. Irena Androszczuk Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Szanowna Pani Profesor, dziękuję serdecznie za dzisiejsze szkolenie nt. badań jakościowych. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Pojednanie treści, metodologii, nauki i praktyki, a także osobowości Pani Profesor.
Olena Trembovetska, Fundacja Centrum Neuromed
To nie pierwsze szkolenie w którym uczestniczę prowadzone przez prof. Szpunar. Jak zawsze była dawka konkretnej i merytorycznej wiedzy z poezją. Bardzo serdecznie dziękuję za Pani Serce i otwarty umysł i interdyscyplinarne szkolenie, które pomaga się otworzyć na nowe perspektywy.
dr Mirosława Ściupider-Młodkowska, adiunkt, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Duża dawka kompetencji. Pani Profesor trafia w punkt i robi to w sposób niezwykle naukowo czuły, znając perspektywę i niejako rozumiejąc i czytając słuchaczy. Zdecydowanie polecam.
Urszula Stachurska
Pierwszy raz miałam okazję wziąć udział w webinarze, pt. Badania jakościowe. Analiza danych jakościowych. Profesor Magdalena Szpunar w sposób swobodny (w całkowicie pozytywnym tego słowa znaczeniu) przekazała mi treści, które wcześniej były dla mnie niezrozumiałe i wzbudzały pewne obawy. Po dzisiejszym szkoleniu, czuję się pewniej, krocząc po ścieżce metodologicznej i zdecydowanie polecam skorzystanie ze szkolenia zarówno początkującym badaczom, jak i tym bardziej doświadczonym.
prof. Agata Matysiak-Błaszczyk, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
To był wartościowy czas. Wiedzę teoretyczną i wskazówki praktyczne do prowadzenia badań jakościowych wykorzystam na swoim „poletku” badawczym. Profesor M. Szpunar poprowadziła szkolenie w sposób zrozumiały i uporządkowany z wieloma odniesieniami do „warsztatu” badawczego.
Bernadetta Olender-Jermacz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Szkolenia Pani Profesor są prowadzone z najwyższym zaangażowaniem i przygotowaniem merytorycznym. Pani Profesor jest osobą życzliwą i rzetelną. Ze szkolenia wyniosłam nie tylko wiedzę, ale również motywację do dalszych działań. Dziękuję! 🙂
dr Anna Turner, Polska Akademia Nauk
Szkolenia prowadzone przez panią prof. Szpunar są na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze przygotowane i zbalansowane zarówno jeśli idzie o treść, jak i formę przekazu. Każdy slajd to cenna wiedza, każda myśl to inspiracja. Prowadząca patrzy na utarte schematy z innej perspektywy i pokazuje, że jest tam coś więcej, mimo, że wydaje się, że wszystko już wiadomo, że wszystko zostało powiedziane.
Edyta Halista-Telus, Politechnika Koszalińska
Szkolenie przygotowane bardzo profesjonalnie, forma prezentacji bardzo ciekawa, wyczerpująca temat. Pani Profesor jest otwarta na dyskusję, podczas spotkań można zadawać pytania. Kolejny raz jestem usatysfakcjonowana ze szkolenia.
dr Luba Slósarz, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Wartością szkoleń, prowadzonych prze Panią profesor jest bardzo wysoli poziom merytoryczny oraz niesamowicie ludzka, ciepła atmosfera. Mimo, że interesuję się tematem od dawna, nauczyłam się wielu nowych rzeczy, oraz wyszłam ze szkoleń z mnóstwem inspiracji. Pani Profesor potrafi dostosować poziom do uczestników, zindywidualizować problematykę a jednocześnie zaciekawić całą grupę.
Dr Michał Kowalewski, Uniwersytet Łódzki
Napisałbym webinar, ale to nie był zwykły webinar, to była piękna podróż po krainie metodologii badań, w której dzięki Pani Profesor mogliśmy wszyscy wspólnie uczestniczyć